KLK - Klub Lesanka Kačín...... taký dal Pedro názov občasnému stretávaniu sa a hraniu kapely Pekaringo v lesnej krčmičke Lesanka na Kačíne v malokarpatských lesoch nad Bratislavou. Občasné preto, lebo pravidelnosť sa nedá dodržať kvôli aktivitám členov kapely a Kaliho víkendovým zmenám v práci. V zime sú stretnutia častejšie, zato jar, leto a jeseň – tak to je beznádejné snažiť sa o nejakú pravidelnosť. Víkendy kapely a súčasne osadníkov T.O. Pohoda sú totiž plné vandrov, pochodov, potlachov, splavov, koncertov a niekedy aj treba čosi porobiť na dome (Kali), či na chalupe alebo odbehnúť maratón (Pedro).


To čo sa ale nemení je skutočnosť, že ak Pekaringo hráva v Lesanke, tak vždy v nedeľu poobede a ak sa už dohodneme ide sa za každého počasi, pričom nástroje si nosíme pešo so sebou.


Počas tých pár rokov, čo sa v KLK stretávame má už kapela okrem osadníkov a kamarátov aj plno sympatizantov, nielen z radov trampov, vodákov, rodinných príslušníkov, ale aj turistov, cyklistov, rodín s deťmi a pod. Pedrovi, Kalimu a Ringovi chodievajú muzikantsky „pomáhať“ Šaman Myšina na gitaru, Jerry na mandolínu, Terry na harmoniky a gitaru. Chlapské trio pravidelne dopĺňa Plamienka. S kapelou posledné dva roky spieva a vystupuje na trampských hudobných koncertoch a podujatiach. No a zvukárku robí spoľahlivá Kaliho manželka Evina.

Od apríla do októbra premáva z Patrónky na Kačín mimoriadny víkendový spoj autobusu MHD č. 43. Vtedy môžu medzi nás zavítať aj naši kamaráti – trampskí pardáli. Tak voláme trampov s osem a viac „krížikmi“, ktorí pred vyše polstoročím objavovali krásy týchto vtedy ešte divokých lesov. Dnes už na vandre chodiť nemôžu, ale radi si prídu vypočuť dobrý trampský swing.


Tieto nedeľné stretnutia dali vznik aj pesničke Vláčik - na hudbu známej skladby Margie doplnili Pedro so Sanchom slovenský text Tomáša Janovica. Pesnička sa stala obľúbenou znelkou podujatia. Z textu sa dozvieš, ako to v nedeľu poobede v lese nad Bratislavou vyzerá, keď v Lesanke Pekaringo hrá :)

„Nedeľným trampským swingom s Pekaringom !!“Andy Bábovka - T.O. POHODA

Foto: Kiri, Tuleň, Bábovka